Święto Niepodległości - akademia szkolna - 10.11.2022

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia nasza szkoła już po raz kolejny więzła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Odbyła się uroczysta akademia. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i hymn. Uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem wychowawczyni p. Justyny Niedbały przedstawili część artystyczną opisującą losy narodu polskiego prowadzące do odzyskania niepodległości - po 123 latach niewoli Polska znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym i niepodległym państwem.

Podczas apelu zostały również wręczone nagrody dla uczniów, którzy brali udział w szkolnym konkursie plastycznym „Mój sposób na wzmocnienie odporności”. Fundusze przeznaczone na nagrody zostały zebrane podczas październikowego kiermaszu zdrowych przekąsek. Wszyscy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni.